Led Monitor Redmi Pro RMMNT27NQS 27″ 75Hz IPS 2K
Rp 4.099.000
Specification
Model no.: RMMNT27NQS
Display Size: 27 Inch
Display Max. Resolution: 2560 x 1440
Display Technology: IPS
Response Time: 6 ms (GTG)
Interface Provided
1 x HDMI 1.4
1 x DP 1.2
1 x 3.5 mm Headphone Jack
Power Supply: 12 V, 3 A, 36 W Max.
Dimension; 613.3 x 193.4 x 512.4 mm
Refresh Rate: 75 Hz
Kecerahan: 300 cd / m2 (TYP)
Rasio kontras: 1000:1 (TYP)
Rasio Kontras Dinamis: 1000000:1
Warna Gamut: 16.7 Juta
Package Content
1 x Redmi Pro Monitor 2K 75Hz 27 Inch – RMMNT27NQS
4 x Wall Stud
1 x Kabel HDMI
1 x Bracket
1 x Base
1 x Adaptor Daya (US Plug)
1 x Panduan Penggunaan
| Weight | 15000 g |
|---|
Related products
Xiaomi Mi Notebook AIR 13.3 8th Gen i5 8GB RAM 512GB SSD MX250 2GB
Deskripsi?Xiaomi Mi Notebook AIR 13.3 8th Gen i5 8GB RAM 512GB SSD MX250 2GB
PROCESSOR - Intel Core i5-8250U - Highest frequency 3.4GHz - Quad-core eight-thread processor - Level 3 cache 6MB GRAPHICS CARD - UHD Graphics 615 integrated graphics - NVIDIA GeForce MX250 discrete graphics - 2GB GDDR5 memory HARD DISK / SSD - 512GB PCIe x 4 NVMe SSD1 - Reserve SSD card slot to expand hard disk capacity (M.2 SATA) - Support for reading and writing mobile hard disk RAM - 8GB DDR4 2400MHz DISPLAY - 13.3 inch screen, display size is 293.76mm x 165.24mm - Ultra-narrow bezel: 5.59mm, ultra-high screen ratio: 80.1% - FHD Full HD screen with 1920 x 1080 (166 ppi) resolution - 170? wide viewing angle, 300nits brightness, 800:1 contrast ratio, 16:9 widescreen - Wide viewing angle hard screen - Corning? 3rd generation Gorilla? glass, full fit technology BATTERY POWER - 40 watt hour (Typ) / 39 watt hour (Min) light and thin battery - Two strings of two 4cell lithium ion polymer batteries, up to 578Wh / L energy density battery - Support 1C fast charge - Charge 50% in 30 minutes - USB-C power adapter port - Online video playback 8 hours - Local video playback 7.5 hours - Browsing 7.5 hours SIZE & WEIGHT - 30,9 x 21 x 1,4 cm - 1,3 kg PORT - 1 x HDMI - 2 x USB 3.0 - 1 x USB Type-C Power Adapter port - 1 x Headphone Jack 3.5mmXiaomi Mi Notebook Pro 14 OLED 2.5K i5-11300H 16G 512GB Super Retina
Xiaomi Mi Notebook Pro 15 OLED 3.5K RYZEN 7 5800H 16/512 Super Retina
Xiaomi Mi Portable Mouse 2 Dual Mode Bluetooth & 2,4Ghz 4000 DPI
Xiaomi Mi Router AX1800 WiFi 6 Mesh WPA3
Xiaomi Mi Router AX9000 AX 9000 WiFi 6 Enchanced Tri Band USB 3.0 E-Sport Model
Xiaomi Monitor Gaming 27 Inch 165Hz 2K
Deskripsi?Xiaomi Monitor Gaming 27 Inch 165Hz 2K
DISPLAY - Adaptive-Sync - Synchronization Technology - HDR VESA DisplayHDR 400 - Refresh Rate 165Hz - 178? viewing range - Quick Response 1 ms (IMBC) - Color Gamut 90% DCI-P3, 100% sRGB - Display up to 16.7 million colors - Screen Size 27 inch - Resolution 2560 ? 1440 piksel - Contrast: 1000:1(TYP) - Brightness 400 nits - Low Blue Light Mode - Support lifting, pitching, rotating, vertical screen, wall hanging
SIZE & WEIGHT - 60 x 46,13 x 20 cm - 6,5 kg PORT - 2 x HDMI 2.0 - 2 x USB 3.0 - 1 x USB In - 1 x DP1.4 - 1 x Audio - 1 x AC In Power Cord POWER - 100-240V, 1.5A, 35W(TYP), 75W Max BOX - 1 x Monitor - 1 x Base - 1 x Bracket - 1 x Calibration report - 1 x Power cable - 1 x DP signal cable - 1 x USB data cable - 4 x Wall-mounted screws - 4 x Wall-mounted studs