Led Monitor Redmi Pro RMMNT27NQS 27″ 75Hz IPS 2K
Rp 4.099.000
Specification
Model no.: RMMNT27NQS
Display Size: 27 Inch
Display Max. Resolution: 2560 x 1440
Display Technology: IPS
Response Time: 6 ms (GTG)
Interface Provided
1 x HDMI 1.4
1 x DP 1.2
1 x 3.5 mm Headphone Jack
Power Supply: 12 V, 3 A, 36 W Max.
Dimension; 613.3 x 193.4 x 512.4 mm
Refresh Rate: 75 Hz
Kecerahan: 300 cd / m2 (TYP)
Rasio kontras: 1000:1 (TYP)
Rasio Kontras Dinamis: 1000000:1
Warna Gamut: 16.7 Juta
Package Content
1 x Redmi Pro Monitor 2K 75Hz 27 Inch – RMMNT27NQS
4 x Wall Stud
1 x Kabel HDMI
1 x Bracket
1 x Base
1 x Adaptor Daya (US Plug)
1 x Panduan Penggunaan
| Weight | 15000 g |
|---|
Related products
Infinix Inbook X1 Core i3-1005G1 8GB RAM 256GB NVMe SSD IPS FHD
Redmibook 14 Pro i5 i7 – 11300H 11370H MX450 16GB/512GB
Xiaomi AIOT Router AX6000 AX 6000 WiFi 6 4K QAM
Xiaomi Mi Notebook Pro 15.6 inch i5 8GB RAM 256GB SSD GTX 1050 Max-Q
Deskripsi?Xiaomi Mi Notebook Pro 15.6 inch i5 8GB RAM 256GB SSD GTX 1050 Max-Q
Xiaomi Mi Notebook Pro 15.6 inch Core i5 8GB RAM 256GB SSD GTX 1050 Max-Q
DESKRIPSI - i5 processor / 8GB / 256GB - 8th generation Intel? CoreTM i5 processor - NVIDIA GeForce? GTX 1050 Max-Q discrete graphics - 4GB GDDR5 memory - 8GB 2400MHz dual channel memory - 1TB/256GB PCIe SSD - Support for M.2 SATA SSD expansion - Deep gray - Support fingerprint unlocking - Full metal body, 140? opening and closing PROCESSOR - Intel Core i5-8250U - Highest core frequency 3.4GHz - Quad-core eight-thread processor - Level 3 cache 6MB GRAPHICS CARD - NVIDIA GeForce? GTX 1050 Max-Q discrete graphics - 4GB GDDR5 memory VIDEO OUTPUT - Support for three-screen display and dual 4K video playback: - Can be connected to two 4K resolution displays - Notebook full HD display - Three screens display different content - 1080p resolution (up to 60Hz) - 4K resolution (up to 60Hz) - HDMI video output: - 1080p resolution (up to 60Hz) - 4K resolution (up to 30Hz) - Support digital audio and video output, external TV, display: - Support wired or wireless, TV/display support HARD DISK / SSD - 1TB/256GB PCIe ?4 NVMe SSD1 - Reserve SSD card slot to expand hard disk capacity (M.2 SATA) RAM - 8GB dual channel - DDR4 2400MHz DISPLAY - 15.6-inch screen, display size is 344.16mm ? 193.59mm, ultra-narrow bezel: 6.52mm2, ultra-high screen ratio: 81.5% - FHD full HD screen, resolution: 1920 ? 1080 (142ppi), 178? wide viewing angle, 300nit brightness 3,800:1 contrast ratio, 16:9 widescreen, 72% NTSC color gamut - Wide viewing angle hard screen, Corning? 3rd Generation Gorilla? Glass, full fit technology BATTERY POWER - 60 watt-hour (min) light and thin battery, two strings of two and four cell lithium ion polymer batteries - Support 1C fast charge 7, 35 minutes charge 50% power 8, USB-C 90W power adapter port - Online video playback for 6 hours, local video playback for 9 hours, web browsing for 8.5 hours SIZE & WEIGHT - Length 360.7mm; width 243.6mm; thin 16.9mm, - Weight 2.0KgXiaomi Mi Router AX1800 WiFi 6 Mesh WPA3
Xiaomi Monitor Gaming 27 Inch 165Hz 2K
Deskripsi?Xiaomi Monitor Gaming 27 Inch 165Hz 2K
DISPLAY - Adaptive-Sync - Synchronization Technology - HDR VESA DisplayHDR 400 - Refresh Rate 165Hz - 178? viewing range - Quick Response 1 ms (IMBC) - Color Gamut 90% DCI-P3, 100% sRGB - Display up to 16.7 million colors - Screen Size 27 inch - Resolution 2560 ? 1440 piksel - Contrast: 1000:1(TYP) - Brightness 400 nits - Low Blue Light Mode - Support lifting, pitching, rotating, vertical screen, wall hanging
SIZE & WEIGHT - 60 x 46,13 x 20 cm - 6,5 kg PORT - 2 x HDMI 2.0 - 2 x USB 3.0 - 1 x USB In - 1 x DP1.4 - 1 x Audio - 1 x AC In Power Cord POWER - 100-240V, 1.5A, 35W(TYP), 75W Max BOX - 1 x Monitor - 1 x Base - 1 x Bracket - 1 x Calibration report - 1 x Power cable - 1 x DP signal cable - 1 x USB data cable - 4 x Wall-mounted screws - 4 x Wall-mounted studsXiaomi RedmiBook 14 II AMD Ryzen 7 R7 4700U 16GB RAM 512GB SSD Vega 7
Deskripsi?Xiaomi RedmiBook 14 II AMD Ryzen 7 R7 4700U 16GB RAM 512GB SSD Vega 7
PROCESSOR - AMD Ryzen 7 4700U processor GRAPHICS CARD - AMD Radeon Graphics integrated graphics - HDMI1.4: 1080p Pixel (up to 144Hz), 4K pixel (up to 30Hz) - Supports three-screen display and dual 4K video output - USB-C and HDM video output - Support digital audio and video output, external TV, monitor - Supports corded and wirelesss mode, requires TV / monitor support RAM - 16GB DDR4 dual-channel high-speed memory HARD DISK / SSD - 512GB SATA SSD storage DISPLAY - 14 inch FHD full HD screen, 1920x1080 pixels, - 178 "wide viewing angle - 250/300nits brightness, high-definition anti-travel light BATTERY POWER - 40 Watt-hour battery capacity - 65W TypeC power adapter - Support 1C fast charge - Charge 50% power in 33 minutes under shutdown - 11 hours of local video playback - 8 hours of online video playback - 8 hours of web browsing PORT - 1 x USB Type-C Multifunction-featured interface, support charging - 1 x USB Type-C Data interface - 1 x USB 2.0 - 1 x USB 3.1 - 1 x HDMI - 1 x Jack Headphone 3.5 mm SIZE & WEIGHT - 32 x 20,3 x 1,6 cm - 1,2 kg